Biznes w sieci – czemu warto zaczynać?

Pisanie pamiętnika jest zajęciem, które pielęgnują ludzie od wieków. Dzięki pamiętnikom zachowała się wiedza sprzed lat. Dzięki pamiętnikom dostępny jest także obraz dawnych epok. We dzisiejszym świecie pisanie dzienników papierowych powoli odchodzi do lamusa.

W miejsce pamiętnika papierowego są blogi, innymi słowy pamiętniki internetowe typu https://wiadomoto.pl/. Jest niemniej jednak duża różnica pomiędzy takim dziennikiem papierowym a blogiem. Dziennik papierowy był o wiele bardziej osobisty. Natomiast bloga, który przecież pracuje w sieci, ma prawo czytać każdy. Co prawda internet zapewnia pewną ochronę własności osobistej, jakkolwiek oraz tak wszyscy mogą posiadać dostęp do zapisu wspomnień czy przeżyć. Pamiętnikarstwo uprawiane jest też w social media.

Social środki masowego przekazu to, poza blogami, różnorodne portale społecznościowe, muzyczne oraz inne, na których ludzie poznają się, wymieniają doznaniami, zwierzają się sobie. Prowadzenie dzienników internetowych jest nadzwyczaj atrakcyjne wśród młodych ludzi.

Należy jednak wiedzieć, że tego rodzaju zwierzenia prowadzą także niektóre gwiazdy, jak oraz politycy. Rozumie się samo przez się jednakże, iż takie pamiętniki osób publicznych różnią się od pamiętników osób całkiem anonimowych. Politycy na swoich blogach najczęściej komentują najświeższe doniesienia z życia polityki, a też wchodzą w polemiki światopoglądowe ze swoimi kolegami z rządu.

Gwiazdy tudzież donoszą o swoich koncertach, pokazach mody czy filmach, w jakich zagrały. Blog jako pamiętnik może być zupełnie anonimowy, jednak niektórzy lokują na nim swoje zdjęcia, piszą czym się absorbują, skąd pochodzą. To typ pewnego oczyszczenia, albowiem i tak piszą o rzeczach, jakie inni ludzie czytają na odległość. Niekiedy jednak zdarza się, iż poprzez treści umieszczane na blogu dana jednostka jest szykanowana w swoim środowisku, dotyczy to w głównej mierze dzieci. Właśnie dlatego też wszyscy rodzice powinni być czujni i zwracać uwagę na to, co robi ich dziecko w sieci oraz jak to na niego wpływa.