Jakim sposobem pozbyć się skórki pomarańczowej – skuteczne metody

Jeśli kłopot skórki pomarańczowej dręczy cię od lat, to z pewnością bez ustanku wyszukujesz sposobów, dzięki którym twoja cera będzie zdołała stać się gładka oraz jędrna.
Jak się okazuje, w żadnym wypadku nie jest to takie łatwe, jednak jest kilka zabiegów, jakie każda z nas ma prawo przygotowywać nawet we własnym domu bądź też u ekspertów – sprawdź zabiegi na cellulit Kielce.

Z pewnością pomocna w walce ze skórką pomarańczową ma okazję być tak zwana kąpiel pomarańczowa. Taka kąpiel nie jest ciężka do wykonania, każda z nas w takim razie może odnaleźć chwilę na jej wykonanie. Na początek wlewamy wodę do wanny, po czym dodajemy do niej oliwę z oliwek oraz parę, kilkanaście kropel olejku pomarańczowego.

Mamy prawo również użyć innego olejku, ważne jest tylko to, aby był to owoc cytrusowy. Woda oczywiście nie powinna być nazbyt gorąca. W ten sposób jesteśmy w stanie przygotować kąpiel, która pomoże nam uporać się ze skórką pomarańczową.

Innym zabiegiem, jaki również jesteśmy w stanie wykonać we własnym mieszkaniu może być też owocowy peeling. Jego składnikiem również może być olejek z cytrusów, ale tu może także być dobry olej z orzecha laskowego czy oliwa z oliwek. Po peelingu należałoby w skórę wmasować krem zwilżający o właściwościach antycellulitowych.