Witaminy – tężyzna fizyczna i piękno dla wszystkich

To nie legenda ani mit. Dostarczanie witamin gwarantuje nam zdrowe ciało oraz zdrowy umysł codziennie! Witamin jest jednak tak dużo, iż ciężko byłoby wypracować dietę, jaka zawierałaby je wszelkie oraz jeszcze oprócz tego w odpowiedniej, przyswajalnej dawce.

Właśnie dlatego z pomocą przychodzą aceites esenciales, jakie całościowo są w stanie zapewnić naszemu organizmowi trafną dawkę witamin. Wymieńmy parę najbardziej istotnych z nich, jakie są odpowiedzialne za zdrowie naszego organizmu. Jedna z najważniejszych to kwas foliowy – witamina B9, obowiązkowa za kondycję nerwową ludzkiego organizmu ludzkiego.

Wspomaga także rozwój dziecka w łonie matki. Pomaga w momentach obniżonej koncentracji. Funkcjonuje wspomagająco w leczeniu osób chorujących na depresję oraz schizofrenię. Następną znaczącą witaminą jest witamina K, która odpowiada za krzepnięcie krwi. Jest niezmiernie przydatna, bo zapobiega krwotokom oraz krwawieniom immanentnym oraz krzepnięciu krwi. Ogranicza zbytnie krwawienie miesiączkowe. Jest też istotną pomocą dla osób cierpiących na osteoporozę, dzięki temu że zmniejsza utratę wapnia. Przyspiesza również proces zrastania się kości. Równie znaczącą witaminą jest też witamina A, jaka jest silnym antyoksydantem i działa oczyszczająco na organizm.

Zwiększa ludzką odporność oraz minimalizuje działanie wolnych rodników. Jej towarzystwo w organizmie powoduje zwiększoną produkcję przeciwciał oraz większą produkcję cytotoksycznych komórek T, jakie utrudniają dostęp bakteriom oraz wirusom do naszego organizmu. Nie sposób wymienić tu wszystkich witamin oraz ich funkcji, tak wiele ich jest. Należy jednakże pamiętać, aby swoją dietę czynić przede wszystkim bogatą w jak najogromniejszą ilość witamin oraz minerałów, żeby radować się zdrowiem i nienaganną formą przez długie lata. Największą ilość witamin mają oczywiście owoce oraz warzywa, wobec tego zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim musimy pamiętać o ich spożywaniu w dużych ilościach.

Poza sezonem warzywnym jesteśmy w stanie korzystać z mrożonek albo właściwie wcześniej zrobić przetwory, które osłodzą i umilą nam zimowy czas. Z pewnością także suplementy diety wspomogą nasz jadłospis i pomogą w dostarczeniu odpowiedniej dawki witamin.